Rugsėjį gavome Lietuvos Raudonojo Kryžiaus prašymą skirti paramą drabužiais pabėgėliams, vieną tūkstantį žieminių striukių. Atsiliepdami į šį prašymą, per tris savaites atrinkome ir jau rugsėjo 20 d. perdavėme Lietuvos Raudonajam Kryžiui 435 striukes. Viena iš drabužių dovanojimo sąlygų, Humanos darbuotojai turi būti pakviesti stebėti, kaip striukės bus dalijamos pabėgėliams, tikriesiems paramos gavėjams.


Pagal šį drabužių migrantams dovanojimo susitarimą, spalio 6 d., drauge su Sauliumi Jeruslanovu, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus darbuotoju, išvykstame į Adutiškio pasienio užkardą, 120 kilometrų nuo Vilniaus. Saulius Lietuvos Raudonajame Kryžiuje yra atsakingas už pabėgėlių sulaikymo vietose užimtumą. Vežame migrantams 50 striukių. Tai bus pirmasis Humanos dovanotų drabužių Raudonajam Kryžiui perdavimas migrantams. Drabužių išdalijimas migrantams užtrunka iš dalies ir dėl vyriausybės planų iškeldinti migrantus iš pasienio užkardų ir iš savivaldybių patalpų į šiltas patalpas arba apšiltintus modulinius namelius. 


Adutiškio pasienio užkardoje spalį tebėra apgyvendinta 50 pabėgėlių. Dauguma tai trisdešimtmečiai vyrai iš Afganistano, Irako ir Pakistano. Moterų dvi. Pabėgėliai apgyvendinti konteineriuose, sustatytuose užkardos teritorijoje. Pabėgėliai vyrai gali laisvai vaikščioti užkardos teritorijoje, sportuoti aptvertoje aikštelėje. Moterys — laiką leidžia savo konteineryje. 


Humanos dovanoti drabužiai išdalijami pabėgėliams užkardoje tiesiai iš Raudonojo Kryžiaus krovininio automobilio, pakviečiant pabėgėlius po vieną į automobilį išsirinkti jam tinkamą drabužį. Buvo malonu stebėti, su kokiu pasitenkinimu vyrai išeina pasirodyti apsivilkę naują drabužį. Mūsų dovanoti drabužiai kiekvienas yra kokybiškas, švarus, praktiškai naujas. Svarbu, kad pabėgėliams dovanojami drabužiai nebūtų prairę ties siūlėmis —pabėgėliai užkardoje nebūtinai gaus adatų ir siūlų drabužiams pasitaisyti. 


Orams vėstant, pabėgėliams reikia vis daugiau šiltų drabužių. Svarbu, kuo greičiau išdalinti jau perduotas žiemines striukes. Trūkstamas iki tūkstančio striukes atrinksime ir perduosime Raudonajam Kryžiui per artimiausias savaites.

DSC 2938

DSC 2940

DSC 2944