Federacija Humana People to People dalyvauja COP 26 klimato kaitos konferencijoje, kuri prasidėjo sekmadienį, spalio 31 d., ir truks iki lapkričio 12 d. COP 26 konferencija vyks Glazge, Škotijoje, Jungtinėje Karalystėje. Numatoma, kad konferencijoje dalyvaus iki 25 000 dalyvių, vyriausybių pareigūnų, žiniasklaidos, tarptautinių ir daugiašalių institucijų, pilietinės visuomenės ir kitų organizacijų atstovų.

Federacija Humana People to People dalyvauja COP 26 konferencijoje ir pristato projektą „Atsparumo klimato kaitai stiprinimas nuo sausros nukentėjusiose Pietvakarių Afrikos bendruomenėse, Angoloje ir Namibijoje, 2021–2027“ (ADSWAC). Šis 5 metų trukmės projektas, remiamas Prisitaikymo fondo (the Adaptation Fund), bus įgyvendinamas bendradarbiaujant su Sacharos ir Sahelio stebėjimo biuru (OSS) ir prasidės 2021 m. lapkritį. Svarbiausi ADSWAC projekto tikslaI: spręsti kaskart didesnes sausrų problemas, skatinti prisitaikančią prie klimato kaitos žemdirbystės praktiką, plėsti sausrai atsparių žemės ūkio kultūrų auginimą ir remti smulkiųjų įmonių iniciatyvas.

Penkerius metus trunkantis projektas yra atsaku į Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC) 2018 m. ataskaitą, kurioje nurodoma, kad vakarinė Pietų Afrikos dalis yra vienas labiausiai nuo klimato kaitos poveikio nukentėjusių regionų pasaulyje. ADSWAC projektas įgyvendinamas konsorciume, kurio vedančioji organizacija yra OSS. Nacionalinės Humana People to People organizacijos Angoloje ir Namibijoje yra vykdančiosios organizacijos.

Projektas padidins Angolos ir Namibijos pasienio bendruomenių atsparumą klimato kaitai. Daugiausia dėmesio bus skirta darniam ūkininkavimui, vandens tiekimui ir tausojimui, geresniam visuomenės supratimui apie klimato kaitą, vietos bendruomenių gebėjimų stiprinimui bei veiklų organizavimui.

Bendradarbiaudama su OSS, Federacija Humana People to People akcentuoja:

  • Raginimas susirūpinti klimato kaita yra labai rimtas. Atsakas į šį raginimą turi būti veiklos, pagrįstos gebėjimais žmonių, patiriančių klimato kaitos padarinius;
  • Prisitaikymo ir atsparumas klimato kaitai veiklas inicijuoti turi vietos bendruomenės, o vyriausybės bei donorai turi padėti jas įgyvendinti;
  • Klimato kaita neturi sienų, lygiai taip ir mūsų atsakas.

COP 26 konferencijoje Humana People to People ir OSS turi bendrą stendą, kuriame demonstruoja ilgametę patirtį, sukauptą tobulinant darnaus ūkininkavimo žemės ūkyje, maisto saugos ir žmonių gyvenamosios aplinkos apsaugos metodus. Svarbiausia šiuose metoduose yra tai, kad veiklos vykdomos organizuotose grupėse, kartu su ūkininkais bei jų šeimų nariais.