„Pakartotinis tekstilės gaminių naudojimas yra labai svarbus žiedinei ekonomikai bei kuriant darbo vietas aplinkosaugoje“, sakė Virginijus Sinkevičius, Europos Komisijos narys, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę, lapkričio 18 d. lankydamasis Ispanijos Humanoje (Humana Fundación Pueblo para Pueblo). Aukšto rango Europos Komisijos pareigūnas iš Lietuvos teigiamai atsiliepė apie Humanos organizacijos veiklą ir pridūrė, kad „dėvėtų drabužių surinkimas ir pakartotinis jų panaudojimas yra svarbiausi ES perėjimo prie žiedinės ekonomikos strategijos elementai“.

Lydimas Ispanijos valstybės sekretoriaus aplinkos klausimais Hugo Morán, Europos komisaras V. Sinkevičius aplankė didžiausią Ispanijoje tekstilės atliekų tvarkymo įmonę, esančią Leganés mieste. Penkių Europos Komisijos ir dviejų Ispanijos Ekologinio perėjimo ir demografinio iššūkio ministerijos (MITECO) atstovų grupės vizitui vadovavo Ispanijos Humanos generalinis direktorius Jesper Wohlert, kuris akcentavo pakartotinio tekstilės panaudojimo svarbą pereinant prie žiedinės ekonomikos.

Leganés įmonė veikia nuo 2010 m. Šiuo metu, 80 darbuotojų komanda sutvarko kasdien apie 40 tonų tekstilės atliekų.

Vizito įmonėje metu, J. Wohlert sakė: „Humanos veikla sugrąžinti tekstilės gaminius į vartojimą yra labai svarbi pereinant prie žiedinės tekstilės pramonės, mes visiškai įsipareigojome laikytis ES strategijų ir pasisakome už ES nustatytą atliekų hierarchiją, kuri teikia pirmenybę atliekų mažinimui ir pakartotiniam gaminių naudojimui, o ne perdirbimui, o pakartotinis drabužių naudojimas yra nepaprastai svarbus ne tik dėl aplinkosaugos, bet ir kuriant darbo vietas aplinkos apsaugos sektoriuje. Perkant drabužius Humanos dėvėtų drabužių parduotuvėse, veiksmingai mažinami į aplinką išmetamo CO2 ir tekstilės pramonės atliekų kiekiai“.

Surinktų dėvėtų drabužių išrūšiavimas (1) pardavimui, tai yra, pakartotiniam naudojimui, (2) perdirbimui į pluoštą naujų drabužių ar gaminių gamyboje ar (3) sudeginimui šilumos tiekimo įmonėse, yra svarbiausios šiuo metu žiedinės ekonomikos kryptys tvarkant nereikalingais tapusius drabužius.

HUMANA VISITA COMISARIO EUROPEO PLANTA LEGANES 3

HUMANA VISITA COMISARIO EUROPEO PLANTA LEGANES 8