Didžiuojamės galėdami pasidalyti geromis naujienomis apie savo paramą Ukrainos žmonėms. "Humana Ukraina" remiami maisto produktai jau pagaminti ir pristatyti Kijevo srities Brovary ligoninei, Vaikų reabilitacijos centrui ir profesinei technikos mokyklai bei socialinės paramos centrui „Velyka Dymerka“. Humana Ukraine skyrė paramą pagaminti ir išdalinti 3350 maisto produktų paketų. 

Pagrindinė maisto produktų gamybos ir paskirstymo karo nuniokotoje Ukrainoje akcijos organizacija yra Švedijos organizacija Human Bridge. Maisto paketus gamina ir į Kijevą pristato nedidelė Ukrainos maisto perdirbimo įmonė. Bendradarbiaujant su Oliva fondu, maisto produktų siuntiniai perduodami Kijevo regiono įstaigoms išdalinti maisto labiausiai stokojančioms šeimoms. Oliva darbuotojai mums praneša, pvz., „nepaisant to, kad šiandien Rusija vėl masiškai apšaudė Ukrainos teritoriją, mums pavyko išdalyti maisto paketus dar dviem įstaigoms, kaip ir buvo planuota“. Bendradarbiaujančios su Oliva fondu įstaigos maisto paketus išdalija nepasiturinčioms šeimoms. Ligoninės gali produktus panaudoti pacientams maitinti. 

Maisto paketą sudaro kilogramas miltų, du kilogramai makaronų, saulėgrąžų aliejus, konservuotos pupelės, vištienos konservai ir sausainiai, supakuoti į vieną dėžutę. Kad žinotume, ką daryti geriau, stengiamės įsiklausyti, ką žmonės sako apie maisto paketo turinį. Mūsų partneriai praneša, kad žmonės vertina gaunamus maisto paketus net labiau, nei tikėjomės. Paramą gaunančios institucijos, kurios bendradarbiauja mūsų pagalbos maistu kampanijoje, teikia pastabas ir pasiūlymus. Pavyzdžiui, Brovary vaikų reabilitacijos centras prašo daugiau saldumynų ir kūdikių maisto bei konservų, o ligoninei reikia daugiau aliejaus ir sviesto.

Brovary profesinės mokyklos mokiniai, kurių dauguma yra našlaičiai arba vaikai iš daugiavaikių šeimų, gyvena mokyklos bendrabutyje. Kai kurie iš jų mokosi Kulinarijos ir mitybos fakultete ir jau moka gaminti maistą profesionaliai. Galime būti tikri, kad jie iškeps daug blynų ir koldūnų iš kvietinių miltų. Retkarčiais studentai gamina maistą ant lauko viryklių. Mokykloje dažnai nėra elektros, nes priešo apšaudymo taikinys yra elektros tinklai.

Mokiniai vertina aukštos kokybės produktus, kuriuos naudos gamindami maistą. Dėl nesibaigiančio apšaudymo Kijeve vis labiau trūksta aisto. Kaip visada, pirmiausia ir labiausiai nukenčia neturtingi, neįgalūs, našliai ir našlaičiai vaikai. Kijevo gyventojai labai džiaugiasi Humana Ukraine suteiktąja parama maisto produktais, ypač šiuo kritiniu metu. Tikimės, kad akcija bus išplėsta ir į kitus Ukrainos miestus. Kaip mums sako Olivos fondo darbuotojai, sunku pervertinti šio projekto aktualumą ir svarb20221212 Bą. 20221212 A

20221212 C20221212 F20221212 E20221212 D