Per paskutinius keletą metų Malavis kenčia nuo vienos paskui kitą stichinių nelaimių, kaip antai, ciklonai, sausros, žemės drebėjimai, potvyniai ir stiprios audros. 2019 m. kovo 8 d., po ciklono Idai, liūčių ir smarkių potvynių tuometinis šalies prezidentas Peter Mutharika paskelbė šalyje katastrofos stovį. Dėl potvynių kaimuose ir miestuose griuvo pastatai, tiltai, keliai tapo nepravažiuojami, buvo sunaikintas gyventojų turtas. Nuo ciklono Idai nukentėjo daugiau nei 900 tūkstančių žmonių, 56 žmonės žuvo, 577 buvo sužeisti ir 76 tūkstančiai žmonių buvo privesti pakeisti gyvenamąją vietą. 

2022 metų sausį Malaviui smogė ciklonas Ana ir sužeidė mažiausiai 11 žmonių. Visoje šalyje sutriko elektros energijos tiekimas, ištisi rajonai buvo paskelbti stichinių nelaimių zonomis. 2023 m. kovo 13 d. Malavį ištiko dar viena nelaimė – ciklonas Freddy, dėl kurio, pagal Nelaimių valdymo reikalų departamento (DoDMA) kovo 14 dienos pranešimą, buvo apsemta 18 689 namų ūkiai, 225 žmonės žuvo, 41 žmogus dingo be žinios, o 707 žmonės patyrė įvairių sužalojimų. Kovo 18 d. duomenimis, žuvusiųjų skaičius išaugo iki daugiau nei 300 žmonių. Kovo 19 d. DoDMA pranešė apie 476 žuvusiuosius, 349 dingusius be žinios, 918 sužeistų žmonių ir beveik 491 tūkstančių perkeltųjų asmenų.
Visuose nukentėjusiuose nuo ciklono rajonuose buvo pažeista viešoji infrastruktūra, mokyklos, sveikatos priežiūros įstaigos, rajoniniai ir pagrindiniai keliai. Daug mokyklų teko užaryti. Nuo ciklono labausiai nukentėjo šalies pietiniai rajonai, Nsanje, Chikwawa, Phalombe, Mulanje, Blantyre, Thyolo, Chiradzulu, Blantyre City, Mangochi, Machinga ir Balaka. Šalies vyriausybė ir partneriai teikia pagalbą nukentėjusiems rajonams. Įkurtos 165 stovyklos. Rajonų administracija skuba užregistruoti stichijos padarytus nuostolius. 

Malavio Humana skuba suteikti pagalbą nuketėjusiems. Jau kovo 14 d. buvo išdalinti drabužiai nukentėjusioms nuo ciklono šeimoms. Malavio Humana išdalijo 1 664 drabužių paketus, kuriais pasinaudojo 4 500 žmonių. Kovo 17 d. Malavio Humana išdalino drabužius dar 2 tūkstančiams šeimų Chiradzulu, Phalombe ir Mulanje rajonuose. Nukentėjusioji šeima gauna 7 kg šeimos drabužių paketą. Drabužių buvo skirta tiek, kad galima būtų aprengti iki 10 tūkst. žmonių.
Drabužių labai reikia, nes nukentėjusiųjų yra labai daug. Teikdama paramą, Malavio Humana glaudžiai bendradarbiauja su DoDMA. Malavio ir Ispanijos Humana organizacijos planuoja humanitarinės pagalbos akcijas, kad nuo ciklono Freddy nukentėjusiems žmonėms būtų suteikta skubioji medicinos pagalba, maisto produktai ir plastikas pastogei įsirengti. Be to, numatytos priemonės sumažinti choleros epidemijos grėsmę bei parama pirmosiomis po potvynio dienomis.
Malavio Humana taip pat planuoja skirti daugiau pastangų įgalinti bendruomenes geriau pasirengti būsimoms su klimato kaita susijusioms stichinėms nelaimėms. Dar nėra pilnai įvertinti ciklono Freddy padaryta žala mūsų socialinės plėtros projektų dalyviams bei veikloms, tačiau pranešama apie tai, kad buvo užlieti mūsų ūkininkų klubų projekte dalyvaujančių ūkininkų sklypai ir sunaikinti jų gyvenamieji namai. Pastarosiomis dienomis daugiau nei 2 tūkstančiai žmonių ieškojo prieglobsčio Chiradzulu rajono Mikolongwe profesinėje mokykloje. Malavio Humana teikia maistą, pastogę bei palaiko sanitariją.

Malavis yra viena skurdžiausių pasaulio šalių, kovojanti su prasta ekonomika, klimato kaitos poveikiu, prastomis sveikatos ir švietimo įstaigomis, Covid 19 pandemija, po kurios keliuose rajonuose kilo choleros epidemija. Daugelis šeimų prarado namus ir daiktus, irbet ne tik tai. Kovo ir balandžio mėnesiais smulkieji ūkininkai turėjo pradėti nuimti derlių, kurį pasodino praėjusiais metais. Tačiau ciklonas nuplovė pasėlius. Po tokių nelaimių kaip ciklonas Freddy, dėl maistingo maisto, higienos ir sanitarijos stygiaus labiausiai kenčia vaikai nuo ligų kaip cholera, maliarija ir kt.