Humana Baltic remiami projektai

Apie valstybę

Belizas

Belizas yra nedidelė valstybė Centrinėje Amerikoje, Šiaurės Amerikos žemyne. Šalis ribojasi su Meksika šiaurės vakaruose, Gvatemala – vakaruose bei pietuose ir Karibų jūra – rytuose. Nors Belizas yra žemyninėje Centrinės Amerikos dalyje, jo gyventojų identitetas ir pokolonijinė istorija yra labai tampriai susijusi su Karibų jūros ir Lotynų Amerikos regionais. Belizas, turintis tik 370 300 (2015 m.) gyventojų, yra rečiausiai gyvenama šalis Centrinėje Amerikoje.

Nepaisant to, kad pragyvenimo lygis Belize yra kiek didesnis už vidutinį, 44 proc. gyventojų finansinė padėtis kol kas išlieka prasta. Ypač labiausiai į pietus nutolusiame Toledo regione, kur daugiau nei 50 proc. žmonių gyvena žemiau skurdo ribos.

Humana Baltic partnerė: Humana People to People Belize

Humana People to People organizacija Belize veikia nuo 2007 m. ir daugiausiai darnaus vystymosi projektų įgyvendina kaimiškuose Toledo ir Stann Creek regionuose. Pagrindinės organizacijos veiklos sritys yra: visapusė vaikų teisių apsauga ir darnus vystymasis, sveikatos apsaugos sistemos gerinimas, sveikos mitybos skatinimas, žmogaus teisių užtikrinimas, darnios aplinkos kūrimas ir gamtos nelaimių mažinimas, gyventojų išsilavinimo lygio kėlimas ir neraštingumo mažinimas.

Projektuose daugiausia dėmesio skiriama  jaunimo ir suaugusiųjų įsitraukimui į ekonominę, socialinę ir aplinkosauginę veiklą. Kartu su kaimo bendruomenėmis ir visuomeninėmis organizacijomis siekiama gerinti sveikatos apsaugą, stiprinti švietimą ir ekonomiką, mažinti smulkiųjų ūkininkų ir bendruomenių pažeidžiamumą klimato kaitai ir stichinių nelaimių atvejais.